Dlaczego warto przejść na umowę B2B? - Biuro Rachunkowe M&B Wrocław

Dlaczego warto przejść na umowę B2B?

Dlaczego opłaca się być zatrudnionym w formie Business to Business?

Dobrze, że odwiedziłeś naszą stronę, czytasz ten tekst i chcesz zarabiać więcej robiąc w zasadzie dokładnie to co robisz do tej pory. Bo skoro można mieć więcej to dlaczego z tego nie skorzystać? 

Jak działa bycie zatrudnionym na umowę B2B? 

Dlaczego co raz popularniejsze staje się zatrudnienie w oparciu o umowy B2B? Dzięki takiej formie zatrudnienia pracodawca zamiast opłacać za Ciebie bardzo wysokie składki do urzędów skarbowych i ZUSu przelewa tę różnicę bezpośrednio Tobie. Przykładowo, gdy obecnie zarabiasz 3000 zł „na rękę”, po zmianie umowy zarobisz ok 4000 zł „na rękę”. Tak, to jakieś 30% Twojego wynagrodzenia więcej. Zamiast oddawać pieniądze do Państwa, wydaj je na wymarzony zakup czy wakacje. Podoba Ci się, prawda? Zacznijmy od początku. Co to jest to B2B? Współpraca B2B (business to business) to umowa pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi(np. Ty i Twój pracodawca), dzięki której Twoja pensja znacznie wzrośnie, dzięki braku konieczności opłacania bardzo wysokich składek. 

Umowa B2B – jak działa i dlaczego się opłaca? 

Procedura przejścia jest bardzo prosta i korzystna zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Najczęściej, by to zrobić wystarczy zaproponować pracodawcy, że przejdziesz na zatrudnienie B2B i wystawisz mu co miesiąc fakturę za swoją pracę. To obniża koszty Twojego zatrudnienia dla pracodawcy i pozwala uzyskać Ci znacznie wyższe wynagrodzenie. 

Czy coś się zmieni? Praktycznie nic. W dalszym ciągu przychodzisz do tej samej pracy, wykonujesz dokładnie te same czynności. Na koniec miesiąca jednak, zanim otrzymasz wynagrodzenie za pracę, wystawiasz pracodawcy fakturę (trwa to ok 1 minuty i pokażemy Ci jak to zrobić). W skrócie, rozmawiasz z pracodawcą, rejestrujesz działalność (zrobimy to za Ciebie w ciągu 30 min) i cieszysz się conajmniej 30% wyższym wynagrodzeniem. 

Żeby ktoś zyskał, oczywiście ktoś musi też stracić. Jak wspomniałem na wstępie, różnica w wynagrodzeniu wynika z braku konieczności opłacania wysokich składek. Zatem dzisiaj Państwo na Tobie zarabia, Ty tracisz. Po zmianie formy zatrudnienia to Ty zyskujesz, a Państwo przestaje na Tobie zarabiać. Już rozumiesz dlaczego organy Państwowe nie mówią o tym głośno? Czas na liczby

Zatrudnienie w formie umowy B2B – korzyści

Pewnie słyszałeś, że tzw zakupy „na firmę” czy inaczej „na fakturę” są o ponad 30% tańsze niż zakupy prywatne? To 100% prawda. Czyli zakup telefonu za 2000 zł będzie Cię kosztował od dzisiaj dokładnie 1318 zł. Miło, prawda?  Jest też wiele innych korzyści, jednak najważniejsze jest to, że z definicji zatrudnienia, po to pracujemy, żeby zarabiać pieniądze. Im więcej zostaje w kieszeni tym lepiej. Na wstępie obalę ważny mit o ZUSie. Na pewno słyszeliście, że jest wysoki, prawda?

Guzik prawda. ZUS nie jest wysoki, ponieważ dzięki temu, że płacimy np te 360 zł składki zdrowotnej, później dokładnie o te kwotę mniej zapłacimy podatek, co oznacza, że zawsze gdy zarabiamy (a zarabiamy) składkę zdrowotną mamy  ZA DARMO. Kto by pomyślał ?

Poniżej jednak przedstawię konkretną symulację zarobków dla umowy o pracę i umowy B2B dla kwoty 3013,79 zł „na rękę”.

Źródło: wynagrodzenia.pl

Jak widzisz kwota netto to to co otrzymujesz co miesiąc na swoje konto. Pracodawce kosztuje to 5000 zł + koszt obsługi kadrowo-płacowej w firmie i szereg innych obowiązków związanych z zatrudnieniem, których pozbawiasz go przy współpracy B2B.  Zatem widzisz, że pracodawca ma przewidziane dla Twojego stanowiska 5000 zł na wynagrodzenie. 

Co gdy te 5000 zł przeznaczy na umowę B2B? Sam zobacz. 

W takie sytuacji już po opłaceniu składek ZUS, podatku i księgowego (150 zł miesięcznie), na rękę wychodzi Ci dla:

ZUS ulga na start (pierwsze 3 miesiące) 

85114261_2890164381022506_4384729655765106688_n.png

ZUS po pół roku (kolejne półtorej roku) 

87271111_2599397513640136_3536222835959660544_n.png

Wynajmujesz pokój? Zmień umowę i znajdź wymarzone mieszkanie ?  Ściga Cię komornik? Skontaktuj się z nami. Zmienimy Ci umowę i otrzymasz 100% wynagrodzenia. Przykładowo, gdy kupisz sobie w danym miesiącu telefon za 2000 zł i weźmiesz na niego fakturę – Twoje wynagrodzenie wzrośnie o 688 zł. Tak, to przywilej osoby posiadającej działalność ?

Wady i zalety umowy B2B

Pewnie zastanawiasz się lub wiesz gdzie jest haczyk? Haczyk jest zawsze. Przede wszystkim musisz poświęcić na to odrobine więcej czasu. Wystawić co miesiąc fakturę – 1 min, skontaktować się co miesiąc z księgowym – 15 min, zrobić przelew do ZUSu i Urzędu Skarbowego – 5 min. Przyjmijmy, że musisz poświęcić te 20/30 min miesięczni. 

Być może martwisz się o L4 i urlopy. Prawdopodobnie niepotrzebnie, ponieważ zdecydowana większość moich obecnych klientów kształtując nowy stosunek pracy z pracodawcą bez trudu zachowuje prawo do kodeksowych dni urlopowych oraz tych, kiedy jesteś niedyspozycyjny z powodu choroby. Pracodawcy ciągle zależy na Twojej dobrej kondycji i wydajności w pracy. Do tego zmieniając umowę realnie daje Ci podwyżkę, na którą – choć chciał się zgodzić – nie mógł sobie pozwolić, ponieważ nie pozwalał mu na to budżet. W ten sposób nie dołoży nawet złotówki, a wręcz zaoszczędzi czas i pieniądze i zyska dużo bardziej zadowolonego pracownika, który zarobi ponad 30% więcej niż do tej pory.  

Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej śmiało skontaktuj się z naszym biurem. Pewnie zastanawiasz się dlaczego powstał ten wpis? To proste. Posiadam wiedzę z zakresu prawa i księgowości, która pozwala na zwiększanie zysków i obniżenie kosztów moich klientów. Jak widzisz, w symulacjach ująłem już opłatę za prowadzenie księgowości przy umowie B2B. To moje wynagrodzenie. Przechodząc na umowę B2B zarabiasz Ty, oszczędza Twój pracodawca i zarabiam ja. Oczywiście możesz księgowość poprowadzić również sam i oszczędzić jeszcze dodatkowe 150 zł. Ja dostarczam Ci wiedzę i doświadczenie. Decyzja co teraz zrobisz należy do Ciebie. 

Skontaktuj się z nami

Aby nawiązać współpracę zostaw nam swój numer telefonu lub adres e-mail.

Zaznacz co Cię interesuje, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Rozbudowany z wyborem
WOEM