Rozliczanie księgowości małej firmy? Podatki 2019-2020 - Biuro Rachunkowe M&B Wrocław

Rozliczanie księgowości małej firmy? Podatki 2019-2020

Jednym z elementów nowoczesnego zarządzania jest outsourcing. Utrzymywanie często kosztownych działów niemających wpływu na procesy produkcji bądź sprzedaży wydają się pomysłem dość archaicznym. Firmy zewnętrzne zajmujące się estetyką obiektów, opieką medyczną, czy nadzorem technicznym funkcjonują wyśmienicie, przysparzając sobie zleceń a usługodawcom paradoksalnie oszczędności. Trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie ogranicza koszty związane z zatrudnieniem, inwestycjami w drogi sprzęt oraz zmniejsza niezbędną kubaturę powierzchni zakładu.

Rozliczanie księgowości małej firmy w roku 2020

20 lat obecnego wieku powinno skłaniać, do spojrzenia na finanse firmy w sposób nowoczesny. Działy księgowe, często rozbudowane są generatorem olbrzymich wydatków. Nikt nie umniejsza oczywiście ich ogromnej roli na ogólne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jednak ich wpływ na poszczególne aspekty działania jest niewielki. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by powierzyć rozliczanie księgowości małej firmy profesjonalistom z zewnątrz, bez szkody na komunikację związaną z procesami zarządzania, tym bardziej że postępująca dynamicznie cyfryzacja, nie ogranicza przedsiębiorców do lokalnych usług. Za przykład niech posłuży MB Biuro Rachunkowe, które mimo lokalizacji we Wrocławiu kieruje swoją ofertę do zakładów w całym kraju.

Dokonując bilansu korzyści wynikających z takiej współpracy, możemy wymienić:

  • Rejestracja działalności gospodarczej;
  • Pełna obsługa księgowa;
  • Reprezentacja klienta przed stosownymi urzędami;
  • Ewidencja środków trwałych;
  • Ewidencja na potrzeby ustalenie podatku od towarów i usług (VAT);
  • Uczestnictwo w działaniach kontrolnych;

Dodajmy, że usługi świadczone przez biuro są objęte ubezpieczeniem OC, co w znacznym stopniu podwyższa atrakcyjność współpracy.

Pełna obsługa księgowa dla małej firmy

 MB Biuro Rachunkowe oprócz prowadzenia ksiąg podejmuje się także obsługi spraw związanych z zatrudnieniem pracowników. Dokumentacja pracownicza wymaga profesjonalnej wiedzy nie tylko w zakresie ubezpieczeń społecznych, lecz także prawa pracy. Zatrudnienie specjalistów we własnym zakresie byłoby niewątpliwie dużym obciążeniem budżetu firmy. Konsolidacja obsługi pracowniczej oraz podatkowej w znakomity sposób usprawnia poprawną wymianę informacji niezbędnych do prawidłowego naliczania zobowiązań prawnych przedsiębiorstwa.

Obsługa zdalna dla małej firmy

W przypadku nawiązania współpracy z podmiotem odległym od siedziby biura, dokumentacja w postaci zabezpieczonej bazy danych przekazywana jest bezpośrednio do urządzeń odbiorczych. Jest to w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, a prace nad wydaniem szczegółowych rozwiązań legislacyjnych toczą się w sejmie od dłuższego czasu. Zatem nie istnieje konieczność bezpośredniego udziału osób delegowanych w kontaktach z biurem.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi tego typu świadczy o niewątpliwych zaletach outsourcingu księgowego. W przypadku jakichkolwiek zapytań bądź w celu umówienia spotkania MB Biuro Rachunkowe zaprasza do skorzystania formularza kontaktowego.

Skontaktuj się z nami

Aby nawiązać współpracę zostaw nam swój numer telefonu lub adres e-mail.

Zaznacz co Cię interesuje, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Rozbudowany z wyborem
WOEM